מערכות כיבוי עשן

 
מערכות כיבוי עשן מוצבות בבתים ובעסקים. בעוד שבבתים אין חובה חוקית להציב מערכות כיבוי, בעסק זה תנאי לקבלת רישיון עסק, ולכן זו חובה חוקית. אשר על כן, ריכזנו לכם 3 סוגים של מערכות כיבוי עשן המיועדים לכלל המבנים בישראל.

מטף כיבוי אש

אמצעי הכיבוי הבסיסי ביותר. הוא יכול להיות מוצב גם במשרדים וגם בבתים. ישנם מטפי קצף וישנם מטפי אבקה. תפעול המטפים הללו מצריך את משיכת הנצרה ובדיקת השעון של כל מטף, במידה והוא מתריע על גמר החומר, ניתן למלא בחברת כיבוי אש את המטף הריק. השימוש במטף קל, פשוט ועם הוראות נגישות בכל דגם של אמצעי כיבוי זה.

מטף כיבוי אש בליווי גלאי עשן עצמאי

עוד קומבינציה המיועדת לבית. כאן, אתם עולים מעט ברמה, משום שיש לכם גלאי עשן שלא מצריך חיבור לרכזת אבטחה. הגלאי הוא למעשה רכזת של אזור אחד (הגלאי עצמו) שבדרך כלל נהוג למקם כ- 70 ס"מ מהכיריים, אם הן עובדות על גז ולא על חשמל. יש למקם על התקרה ולא על הקיר על מנת שהגילוי יתבצע בזמן אמת. התקנה על הקיר מציבה את הגלאי אנכית לכיריים ולא מולם, ואז מאד קשה לגלות אותה בזמן אמת.

מערכת כיבוי אש לעסקים

מערכת אשר חובה להתקין בכל משרד ומפעל. זו המערכת הכי מתקדמת מכל אמצעי הכיבוי וההגנה האחרים. המערכת כוללת רכזת אבטחה, אליה מחוברים 2 סוגים של התקנים: אמצעי גילוי ואמצעי תגובה. אמצעי הגילוי הם הגלאים עצמם, אשר מאתרים את העשן ושולחים דיווח לרכזת. אמצעי התגובה הם המכשירים שיגנו עליכם הלכה למעשה מהאש: ספרינקלרים, תותחי כיבוי אש, אזעקות וחייגני דיווח שיתקשרו אוטומטית עם מוקדי כיבוי אש בזמן אמת ויזעיקו את הניידות שלהם.

בחירת מערכות כיבוי עשן ואש במפעלים ובעסקים

הבחירה נעשית על ידי חברת מיגון אש בהתאם לדרישות התקן. היא תשלח נציגים לעסק שלכם לביצוע אפיון, באמצעותו ייקבעו התקני הכיבוי, הבקרה וההגנה השונים. לאחר התכנון הם ייחצבו בקירות ויתקבעו עליהם. המערכת תנוסה לאחר גמר התקנתה, ונציגי ההתקנה יעברו אתכם על כל המוצרים שהותקנו, ועל אופן דריכת המערכת ושחרורה בהתאם לצורך.

‹ חזרה לכל המאמרים
אביעוז קריספין משרד פרסום