תותחי כיבוי אש

מוצרים אלו הנם ניידים או קבועים לכיבוי שריפות. בבתי עסק המכילים מכלים עם חומרים מסוכנים, אנו כחברת מיגון נתקין, בהתאם לדרישות התקן, תותחי כיבוי אש. בשונה מספרינקלרים, התזת המים אל עבר הדליקה מתבצעת בזווית ובאופן ישיר אל עבר מוקד האש. התותחים מחוברים למערכת הגנת אש הכוללת רכזת אבטחה וגלאים. האחרונים מגלים את האש ומשדרים פקודת הפעלת תותחי כיבוי אש לרכזת האבטחה, אשר מפעילה אותם בזמן אמת.

כללים לעבודה עם תותחי כיבוי אש

הכללים הם שאין כללים: אתם לא רשאים לגעת בהם, לנסות להזיז אותם או לשנות את הזווית שלהם. הדבר גם לא ניתן לביצוע בלי כלים ייעודיים, וניתן ליישום אך ורק על ידי טכנאי מיגון אש מורשה. כל שכן, אין להעביר אותם בעצמכם כשאתם מעבירים את פעילותכם ממפעל אחד לאחר. כאשר זה קורה, יש לפתוח קריאת שירות במוקד חברת מיגון אש אשר תדאג לשלוח אליכם נציג, לפרק את תותחי כיבוי האש עם כל המערכת ולהעביר הכל למפעל החדש. שם, יתבצע אפיון ממש כמו במשרד שהחברה ראתה בפעם הראשונה, וייקבעו נקודות הציון לחיבור כל רכיב הגנה במערכת הכיבוי שלכם.

אזור ההתקנה של תותחי כיבוי אש

מדובר בשטחים חיצוניים המוחזקים על ידי המפעל לצרכי ייצור. הסכנה בייצור באמצעות חומרים מסוכנים כמו אמוניה ודומיה היא התלקחות מבחוץ שעלולה לבוא במגע עם החומר וליצור אסון כבד. לכן, ככל שיש לכם מפעל שעובדים בו עם חומרים המוגדרים מסוכנים, והם מאוחסנים במכלים, מחוץ למפעל יש להתקין תותחי כיבוי אש שימנעו את האסון בזמן אמת, ממש כשם שספרינקלר הוא מעין תותח כיבוי פנימי אשר מוצב בתוך המבנה.

עם תותחי כיבוי אש המפעל מוגן שריפות בכל עת, כל העת

כאשר המפעל מוקף בתותחי כיבוי אש, ויש בו ספרינקלרים בתוך המבנה, אתם יכולים להיות בטוחים שיצאתם מכלל סכנת התפרצות דליקה. מערכות כיבוי אש של חברות המיגון מתבססות על גלאי חום מדויקים מאד, אשר משדרים לרכזת וגורמים להפעלת כל מתזי המים שלכם: תותחי כיבוי אש וספרינקלרים כאחד. בנוסף, במערכת מותקנים צופרים המאפשרים לכם יידוע בזמן אמת לפני שראיתם את השריפה בעיניים, ובכך מתאפשר לכם לברוח מהאזור. יותקנו גם אמצעי התקשרות אוטומטיים חכמים למוקדי כיבוי אש שיבצעו דיווח שקט בעת התרחשות השריפה.

‹ חזרה לכל המאמרים
אביעוז קריספין משרד פרסום