ערכות כיבוי אש בקצף

ערכות כיבוי אש מותאמות אישית למשרד ולבית. במשרדים ואצל לקוחות מוסדיים חובה להתקין ערכות כיבוי אש על פי התקן לקבלת רישיון עסק. ערכות רישיון אש בקצף הנן מבוססות ספרינקלרים (מתזים בעברית), אשר מתיזים קצף אל עבר מקור האש, כולל בעירות פנימיות שנוצרו בעקבות זו הגדולה. הדבר מתבצע באמצעות זיהוי חכם של גלאי עשן את מקור הדליקה, שידור לרכזת האבטחה, והפעלת תגובת מערכת מסוג ספרינקלר קצף. בבתים פרטיים, ניתן להתקין מטף קצף וגלאי עצמאי ללא רכזת. כשהוא  יגלה את האש הוא יפעיל אזעקה ויאפשר לכם להימלט או להפעיל מטף קצף.

אל תיגשו לחנות מוצרי הגנת אש לבד: ייתכן כי תקנו מוצרים שאינם בתקן על פי מבנה המשרד שלכם

למבנה המשרד משמעויות מרחיקות לכת בתחום הדליקות וזיהוי הסכנות שמביאות לבעירתן. בעקבות כך, נוסחו תקנים מחמירים המעידים איזו מערכת כיבוי אש צריכה להיות בכל סוג משרד. לופט במושב אינו משרד בתל אביב, ומשרד בקומה 2 אינו משרד בקומה 7. כמו כן, משרד שנמצא בקריה תעשייתית נקייה (הייטק) שונה מהותית ממשרד שנמצא בין מפעלים מזהמים מבחינת דפוס הגנת האש שלו. כמובן שניתן לקרוא רשימה ענקית של נהלים שמנפיק מכון התקנים, אבל ניתן גם להזמין את נציגי חברת אבטחת אש שיחסכו לכם זמן וידעו בדיוק מה אתם צריכים. הם יבצעו גם את התקנת המערכת, לרבות חציבות כבלים ובניית הרחבת גבס לרכזת אבטחת האש (באם יידרש).

אנו ממליצים לבחור ספרינקלרים מבוססי קצף

רק ספרינקלרים אלו יוכלו לספק תחמושת למקור הדליקה אשר תמנע אסון כבד במלוא מובן המילה. בעוד שספרינקלר מים פשוט מכבה את הדליקה נקודתית בלי ערובה לכך שלא יהיו עוד מוקדים, ספרינקלר קצף חונק את כל האש באמצעות משטח קצף קשיח ובכך הוא מונעת את התפשטותו באופן כמעט ודאי. ערכות כיבוי אש בקצף הן בדיוק כמו מטפי הקצף מבחינה זו. כפי שמטף קצף יהיה חזק ממטף אבקה סטנדרטי, כך גם כשבוחרים ספרינקלר עבור ערכות כיבוי אש אלקטרוניות. מי שמעוניין גם לכבות את השריפה אבל גם לספק לעצמו ביטחון במהלכה ולצאת מהר מכלל סכנה יתבסס על ערכות כיבוי אש בקצף.

‹ חזרה לכל המאמרים
אביעוז קריספין משרד פרסום